Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstavy

3. Krajská výstava psů ve Vyškově 17.3.2012 VD 1 M. Václavík

"3 letý pes, dobré výživové kondice, spodní hranice výšky včetně tolerance, hlava pěkné modelové proporce jedničkový skus, spodní čelist široká s těsným předkusem, vrchní linie s mírně představěnou zádí"

Na tuto výstavu jsme jeli v rámci, zvykání na větší dav lidí a taky to zkusit po roce, chování Bastika bylo vzorové, občasná inteligence lidí žasnoucí. Po výstavě jsme si udělali výšlap na rozhlednu Chocholík. Celý den bych zhodnotil jak příjemně strávený den.

MVP Intercanis Brno 26.6.2011 - VD  D. Skok

"celkově příliš krátké nohy, hlava by měla mít silnější čenich, zúžený hrudník, otevřená záď, příliš nízký kohoutek, měl by se pohybovat lépe"

Na této výstavě Bastík působil proti ostatním psům vyloženě jako drobeček. Co nás ale velmi potěšilo, byl Bastíkův klid během celé výstavy a také to, jak hezky se v kruhu předváděl. Malá změna v předvádění se projevila a Bastík poprvé vydržel stát v postoji celou dobu.

Celoštátná výstava psov Senec 3.6.2011 - VD 3 V. Piskay

"střední rámec, pevnější konstituce, nemá substanci, jemnější a málo samčí hlava, nemá výrazný stop, volnější hřbet převýšený v zadní partii, strmější úhlení vzadu, volnejší lokeť"

Tuto výstavu jsme brali spíše jako výlet do krásného místa. Povedlo se nám najít místo ve stínu, takže Bastík do kruhu nastupoval svěží a posuzování trvalo tak akorát, takže ani nezačal "uvadat" =) Potom se okoupal v jezeře, páneček se projel na bruslích a pokochali jsme se caníky s kupírovanýma ušima. Zvláště slovenští caníci se nám moc líbili.

Krajská výstava psů Zlín 28.5.2011 - V 1 Z. Kliment

"dobře předvedený pes, standardní pohyb, dobrá síla kostry, mohutná hlava, kde by mohlo být tmavší oko, dobrá přední fronta, volnější hřbet za kohoutkem, dobré úhlení končetin"

Bastík se opět choval moc hezky. Trocha nervozity na něm vidět byla, ale i přes málo místa a moc lidí nehysterčil a že je v kruhu opět nijak neřešil a byl moc šikovný.

XVI. Slezká výstava psů 7.5.2011 - VD 2 V. Staviarská

"menší hlava nemá paralelní linie, potřeba siln. stop., výborné ucho, korektní linie krku, hřbet stoupající k bedrám, sražen vzadu, níže posazený ocas, velmi hluboký hrudník, víc stáhnuté břicho, podsazení zadních končetin - výrazné, přední končetiny s volnějšími lokty "

Při této výstavě bylo dost horko a posuzování bylo zdlouhavé, takže Bastík trávil převážně svůj čas ve stínu u buldočků. Potom si "na skok" odešel do svého kruhu, s flegmatickým výrazem se předvedl a jelo se domů =)

NVP Ostrava 10.4.2011 - V 1 , CAC  K. Hořák

" 22 měs, pes, správný předkus úplný, pes na spod. hran. výš, ale kompaktní, dobře svázaný, hlava správ. linie by  si zasloužila tmavší oko, výborné ucho, v pohybu nepatrně měkčí hřbet, klidná povaha "

Bastíček nás mile překvapil svým chování a celkovým postojem ve výstavním kruhu, nedal na sobě znát, že je poprvé v kruhu. Prohlídka všeho potřebného ( zubů a šourku) proběhla jak se sluší a patří na vychovaného psa a konečný pohled na hozenou hračku ukázal, jak se umí krásně zadívat a našpicovat své uši.